Temel Karamollaoğlu: Adımın başına ‘terör’ yazıp pasaportumu vermediler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, HALK TV’de Özlem Akarsu Çelik’le Gün Ortası programına katıldı. Çok çarpıcı ve yüz binlerce kisinin yıllardır mağdur olduğu sorunun kendi basına da geldiğini anlattı.

Pasaportumu değiştirmek için nüfus müdürlüğüne gittim. Nüfus müdürü sıkıldı, falan dedi. N’oldu? ‘Efendim dedi biz size pasaport veremeyiz.’ Niye veremezsiniz? ‘Çünkü sizin isminiz karşısına terör yazmışlar’ dedi. 24 Haziran Genel Seçimlerinden hemen sonra. Ne yazmışlar? ‘Terör.’ Peki niye yazmışlar? ‘Onu biz soramıyoruz efendim.’ Kim yazdırıyor, onu siz tahmin edin.”

‘BENİM GİBİ 170 BİN İNSANIN İSMİNİN ÖNÜNE ‘TERÖRLE İRTİBATLIDIR’ YAZMIŞLAR’

“Skandal bir iş. Beyefendi, kendisi bizi terörist diye itham ettiği için ‘yazın üstüne!’ demiş. Benim gibi 170 bin insanın isminin önüne ‘terörle irtibatlıdır’ diye yazmışlar. Allah’tan korkun ya, bu kadar düşmez bir insan!”

‘BİR SENE SONRA SÖYLÜYORUM AMA BU BİR SKANDAL!’

“Ben bunu söyledim birkaç kişiye. Niye kalktı, nasıl kalktı, o terör sıfatı niye koyuldu bilmiyorum. Skandal bu! Ben bunu bir sene sonra söylüyorum ama bu bir skandal” diye konuşan Karamollaoğlu, “Sizi daha sonra arayıp izahta bulunan oldu mu?” sorusuna ise “Hiç, hiç… Aradan 10-15 gün geçti, aradılar ve pasaportunuzu size vereceğiz dediler. Türkiye bu hale gelmemeli. Siz ülkeyi kutuplaştırmada bu kadar ileri giderseniz ülkeyi yönetemezsiniz” yanıtını verdi.

 “İçişleri Bakanının talimatıyla mı bilmem ama Allah’tan korkun! Siz bir parti genel başkanının, özellikle Saadet Partisi Genel Başkanının isminin karşısına bunu yazıyorsunuz! Onun dışında da yaptıkları işler var, onlara girmiyorum. Ama Türkiye böyle yönetilmez! Benim emniyetimi de İçişleri Bakanlığı sağlayacak, benim emniyetimi kaldırarak değil. Tayyip Bey kabul eder etmez onun bilmem ama bilsin ki, yaptığı her icraat Tayyip Bey’e mal ediliyor. O da ondan memnunsa ona diyecek bir şeyim yok.”

 

OlaganustuHal.com sitesini takip edenlerin bu konuya sasırdıklarını düsünmüyoruz. Bu konuyu yeni duyanlarinsa sitemizi incelemelerini tavsiye ediyoruz ve tekrarlıyoruz;

Masumların Pasaportlarını veriniz tahditlerini kaldırınız

0 0 votes
Article Rating
Takip et
Bildir
guest
7 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Can
Can
4 yıl önce

672 Khk lıyım. Çİifte vatandaşlığım var bulgaristan konsolosluğundan pasaportumu aldım. Khk ile ihraç olanlar yurt dışına çıkamıyor pasaport verilmediğinden dolayı . Bulgar pasaportu ile yurt dışına çıkabilir miyim? Çıkmaya çalışırsan nelerle karşılaşabilirim. Denemeli miyim? Bu şekilde yurt dışına çıkan var mı?

Doruk
Doruk
4 yıl önce
Reply to  Can

bunu bende merak ediyorum Can bey. bircok yerde yabanci pasaport ile cikisa izin olmadigini duydum ama ne kadar dogru bilmiyorum. denemekten zarar gelecegini dusunmuyorum. lutfen eger bir bilgi alirsaniz veya tecrube ederseniz buradan biliglendirim. rica ediyorum. kolay gelsin.

Yusuf
Yusuf
4 yıl önce
Reply to  Can

Çifte vatandaş bile olsanız eğer ki Türk pasaportunuz ile çıkılmaz ibaresi varsa malesef çıkamıyorsunuz. Hatta kimlik ile Ukrayna Gürcistan gibi ülkelere bile çıkamıyorsunuz.
Nelerle karşılaşırsınız orasını kestirmek zor. Ben mahkeme kararı olmadan, hakkımda herhangi bi şikayet olmadan 3 yıldır çıkamıyorum. Devlet resmen vatandaşını alıkoyuyor Kuzey Kore gibi. Suçlu suçsuz şüpheli ıvır zıvır olması hikaye.

Hakan
Hakan
4 yıl önce

pasaportumuzda boyle birsey olup olmadigini yurtdisinda nasil anlayabiliriz? konsolosluk yardimci olurmu?

Mehmet
Mehmet
4 yıl önce
Reply to  Hakan

konsolosluga gidip pasaport yenileme basvurusu yapin, o zaman belli oluyor

Anonim
Anonim
2 yıl önce
Reply to  Mehmet

Benim hiç bir suçum yok ken pasaportumu uzatmadilar Engel koymuş turkiyede ben 2014den beri izine gitmedim sucum yokken islem yapmiyorlar sadece Engel koymuş turkiyede neden nasil oldun bilmiyorum

pasaportsuz
pasaportsuz
4 yıl önce

Hiç ama hiç şaşırmadım. işte yeni Türkiye! Suçlular kaçar gider suçsuzlar tatile bile gidemez !