Pasaport Tahdit Engel Zayi Nasıl Kaldırılır?

Pasaport Engeli Nasıl Kaldırılır?

Bu konuyu, öncelikle  Neden Pasaport Alamıyorum? Kimlere Pasaport Verilmiyor? konusudan alıntı yaparak ve maddeler üzerinde tek tek durarak anlatmamızda fayda var.

Kafa karışıklığı olmaması açısından aynı maddelerin yanlarına MUHTEMEL çözümleri yazacağız.

Kullanılan kısaltmalar:
Yetkili Kurum : 2 Nisan 2018 öncesi Emniyet Genel Müdürlüğü idi. Bu tarihten sonra bir de Nüfus Müdürlüğü eklendi.
İMB : İdare Mahkemesine Başvurabilir.
AO: Aşağıyı okuyunuz.
15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin ardından çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ;
 1. Kamu görevinden ihraç edilen kamu çalışanları,
  (Göreve iade olmuşsa: bunu kanıtlayacak bir belge ve yazacakları dilekçe ile yetkili kuruma başvurabilir.
  Göreve iade olmamışsa: Komisyon kararı ya da ohalin kalkması beklenebilir. +İMB)
 2. Kapatılan dernekler, okullar, şirketler, vakıflar vb. tüm tüzel kuruluşlarda çalışanlar pasaport alamamakta.
   (KHK ile yeniden açılmışsa: bunu kanıtlayacak bir belge ve yazacakları dilekçe ile yetkili kuruma başvurabilir.
    Soruşturma Devam ediyorsa: ohalin kalkması beklenebilir,+İMB)

  Ayrıca;

 3. ihbar, şikayet edilen kişiler. (Önemli bir kanıt olmasına gerek yok), ( Soruşturma varsa bitmesi, yoksa açılması beklenmekte.)
 4. 2010 tarihinde yapılan KPSS’ye giren kişiler. (Atanıp atanmaması ya da düşük not alması önemli değil) (Ankara Adliyesi Anayasal Suçlar Bürosuna gidiyorsunuz T.C numaranızı sorgulatınız, duruma göre dilekçe verebilirsiniz. (bu madde detaylı açıklanacak) ,
 5. Hain terör örgütünün Bylock isimli yazılımını kullandığı tespit edilmiş ya da kullandığından şüphe edilenler. (morbeyin olayını biliyorsunuzdur) (Morbeyin mağduruysanız, savcılığa konuyu açıklar dilekçe ile başvurunuz.(bu madde de detaylı açıklanacak)
 6. İsmi şüpheli listesine YANLIŞLIKLA eklenenler ve sonra hiçbir şey olmamış gibi PARDON denilecekler. (İzlemediyseniz Ferhan Şensoy’un Pardon Filmini ŞURADA izlemenizi tavsiye ederim) (AO)
 7. Şimdiye kadar yukarıdaki maddelerde olmayan; soruşturması, yargılanması, davası olmayan; ama Haklarında bir şekilde ŞÜPHE oluşmuş, elimizin altında dursun, belki lazım olur denilen kişiler. (AO)

 

AO = Aslına bakarsanız özellikle 6. ve 7. maddeler için işler çok zor. Çünkü nasıl, ne şekilde, niçin bu işlemlerin yapıldığını bilemiyorsunuz, öğrenemiyorsunuz. Gerçekten mağdur oluyorsunuz. Bunlar için tek yol olabilir o da İdare Mahkemesine Başvurmak. Tabi suçunuzu bile öğrenemediğiniz bir sistem de, suçsuzluğunuzu nasıl kanıtlayabilirsiniz bilemiyorum. Ama adalete sığınmakta fayda var.

 

DİLEKÇE= Denemek isterseniz; Bimer, Cimer, İçişleri Bakanlığı, Valilik, EGM, NVİ gibi kurumlara dilekçe verebilirsiniz. Şansınız varsa olumlu cevap verilebilir; ama yoksa ŞURADAKi cevabı almanız muhtemel.

 

Tüm Mağdurlar için yenilemekte fayda var: Masumların Pasaportlarını veriniz tahditlerini kaldırınız

 

Bu sayfa yeni gelişmeler olduğunda güncellenecektir. Siz de mağduriyetlerinizi, varsa eğer çözüm önerilerinizi yorumlarda belirtebiliriniz

Pasaport Tahdit Kalkıyor mu?

 

0 0 votes
Article Rating
Takip et
Bildir
guest
90 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Çilem
Çilem
3 yıl önce

Yeni yasadan sonra eş nedeniyle dilekçe verenler cevap aldınızmı?

Esra
Esra
3 yıl önce
Reply to  Çilem

Benim 56 gün oldu ses yok hala bekliyorum

Mağdur
Mağdur
3 yıl önce

Özel sektör çalışanı iseniz ; E-Devlet’te protokol belgesi sorgulama ekranında pasaportunuz ile ilgili durumu kontrol edebilirsiniz. Eğer karşınıza il ve ilçe nüfus müdürlüklerine başvurunuz yazısı geliyorsa pasaportunuzda sorun var demektir. İlgili il nüfus müdürlüğüne (İlçelere boşuna gitmeyin, internette yazanın dışında birşey söylemiyorlar) gidip pasaport tahdit birimine giderek bilgi alabilirsiniz. Bilgi olarakta çok birşey beklemeyin. İlgili arkadaşın psikolojisi iyiyse size adliyeye gidin tem büroya başvurun diyorlar. Yada eş durumundansa (ki benim bildiğim bu sorun artık kalmadı) dilekçe yazarak açtırabilirsiniz. Eğer tem büroya giderseniz önce soruşturmanız olup olmadığı bilgisini alın. Yok derlerse dilekçe yazmanız gerekebiliyor. Eğer pasaport listesini görüp geçerli yazıyorsa sorun… daha fazla »

İrfan kaymaz
İrfan kaymaz
4 yıl önce

Benim 2011 de yırtıcı yasağı konulmuş ve kaldırılmış ama nufus pasaport şube de sadece var görünüyor ne yapa bilirim
05453460047

selma
selma
4 yıl önce

merhaba. 2013te izmirde dershanede 4 ay öğretmenlik yaptım ayrıldım. ankarada pasaport başvurusu yaptım fakat tahdit var dendi. izmire bağlı dediler. dilekçe yazdım izmire ama cevap yok. tahdit de kalkmadı. hakkımda soruşturma yok, dava yok, adli sicilim temiz. khklı değilim. tahditim nasıl kalkar? eşimin pasaportuna bir şey olmuş mudur benden dolayı? yakın zamanda yurtdışına çıkacak pasaportuna tahdit koymuşlar mıdır benden dolayı? lütfen yardım edin ve yol gösterin. kapatılan kurumda çalışıp tahitini kaldırabilen var mı ve nasıl yaptınız?

Random
Random
4 yıl önce
Reply to  selma

Merhaba. E-devletten kontrol edin, olmadi il nufus mudurlugune giderek tahdit var mi diye sordurun

özelci
özelci
4 yıl önce

Merhabalar,

bayadır burayı takip ediyorum. benim konum şöyle;

eşimden dolayı bana da pasaport tahdidi konmuştu. dilekçe vererek kaldırdım. daha sonra yeni pasaport aldım. denemek için bir kere yurtdışına çıkış yaptım. fakat eşime geçen günlerde sadece yurtdışı yasağı geldi. ihracından 2 yıl sonra ifadesi alınmak üzere çağrıldı ve savcı yurtdışı yasağı koydu sadece.

bu karar beni etkiler mi? özel sektör çalışanıyım ve haziran da eğitim için şirket tarafından yurtdışına gönderileceğim. ama korku içindeyim.

bilgi verebilecek olan var mıdır?

kuuuguuu
kuuuguuu
4 yıl önce
Reply to  özelci

Ben de merak ediyorum. Esim aciktaydi,yesil pasaportlarimiz iptal edilmisti. Is seyahati icin yurtdisina cikmam gerektigi icin bordo pasaport ve vize aldim. Fakat esim 2 gun once ihrac oldu. Bordo pasaportum da iptal olur mu? Is icin yurtdisina gidemezsem cok zor durumda kalirim.

Mağdur
Mağdur
3 yıl önce
Reply to  kuuuguuu

E-devlet’te protokol belgesi sorgulamadan kontrol edebilirsiniz.

Sercan
Sercan
4 yıl önce
Reply to  özelci

NEreye ne dilekcesi verdiniz sayin ozelci? Burada yazanlara bakilirsa o kadar kolay olmuyor tahdit kaldirmak, siz nasil basardiniz?

Mağdur
Mağdur
3 yıl önce
Reply to  Sercan

İl nüfus müdürlükleri pasaport tahdit büroya yazabilirsiniz dilekçeyi.

özelci
özelci
3 yıl önce
Reply to  Sercan

emniyete giderek dilekçe verdim. 2 hafta sonra çözüldü.

Cengiz
Cengiz
4 yıl önce

Mahkemeden beraat aldım, yurtdışı yasağı da kaldırıldı fakat dış hatlar pasaport kontrolünde pasaportunuz zayi/iptal görünüyor dendi ve uçamadım. Ertesi gün valilikte pasaport tahdid birimine dilekçe verdim engel kalktı. Tavsiyem başınıza gelmeden önce gidip kontrol ettirin aksi halde biletleriniz yanar ve programınız alt üst olur.

Ahmett
Ahmett
4 yıl önce
Reply to  Cengiz

Siz de ihraç oldunuz mu
Engel ne kadar zamanda kalktı
Hangi evrakları sunmak gerekiyor cengiz bey

nuri kavak
nuri kavak
4 yıl önce

fetö soruşturması kapsamında gözaltına alındım, evim, arabam vs. arandı, hiçbir bulguya rastlanmadı (bylock, bankasya, dersane, okul, aklınıza ne gelirse), o zaman adli kontrolle serbest bırakıldım, 7-8 ay sonra takipsizlik kararı verildi, bu arada evde buldukları tablet pc., cep telefonu, harddisc gibi emtialara el konuldu, silahım (av tüfeği) a el konuldu, pasaportum yok fakat tahdit konulmuş (kim veya kimlerce konulmuş bilmiyorum), takipsizlik kararını EM. GN. MÜD. gönderdim, pasaport işleri genel müd. gönderdim, bağlı olduğum İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ tahdit’ i kaldırdı, ama ne silahımı alabiliyorum, ne de diğer elektronik cihazlarımı, anlayabilmiş değilim, zaten anlayana da HELAL OLSUN.

Hasan tekinalp
Hasan tekinalp
4 yıl önce

Allah hepsinin belasını versin benim sucum varda benim niye haberim yok ben pasapot almaya gittigimde engel oldugu söylendi il nufusa git dediler ne için koyuldugunu bilmiyorlar ama yapacak bişey yok diyorlar gercekten yokmu

Ali
Ali
4 yıl önce

Bir kaç gün önce Nüfus müdürlüğüne gittim, pasaport için parmak izi vererek içeri girdim , memur tc numaramı girdiğinde uyarı ekranı çıktı, 2016/ bilmem kaç sayılı mahkeme kararı ile tahdit konmuştur yazıyor. Bu ne demektir, herhangi bir soruşturmam olmadı. Korktum bundan

Anonim
Anonim
4 yıl önce
Reply to  Ali

Korkma kardeş mimlenmişsin korkmana gerek yok biz kadinlar hatta dünyaya gelmemiş çocuklar bile mimli Allah hükümetimizden razi olsun bizi böyle mağdur ediyor

Ali
Ali
4 yıl önce
Reply to  Anonim

Nasıl mimlenmişim, soruşturmam mı var acaba atılacak mıyım bu nedir ya, bana pasaport lazım arkadaşlarım arasında küçük düştüm

Anonim
Anonim
4 yıl önce
Reply to  Ali

Herşeye hazirlikli ol derim hangi şehirdesin

Ali
Ali
4 yıl önce
Reply to  Anonim

Ben hakkari de yaşıyorum

Ayşen
Ayşen
4 yıl önce

Pasaportumdaki engelin kalkması için pasaportuma engel koyan istanbula (istanbul valiliği il nüfus müdürlüğüne) dilekçe yazmam söylendi yazan arkadaş varsa dilekçe örneği paylaşabilir mi ?

Jack
Jack
4 yıl önce
Reply to  Ayşen

banada böyle söyledi fakat il nüfus müdürlüğünden de Ankara’ya genel müdürlüğe gitmem söyleniyor şimdi

selma
selma
4 yıl önce
Reply to  Jack

Sizde gelişme oldu mu

ALi
ALi
4 yıl önce
Reply to  Ayşen

Dilekçeyi elden vermenizi tavsiye ederim . İStanbul Fatih Vatan caddesinde il göç idaresinde pasaport bölümüne şahsen başvurmanız yararınıza olacaktır

selma
selma
4 yıl önce
Reply to  ALi

Sizde gelişme oldu mu

selma
selma
4 yıl önce
Reply to  Ayşen

gelişme oldu mu?

Meryem
Meryem
5 yıl önce

Es durumundan pasaportum iptal vatandaki nufusa gidip sordum hala pasaport iptal hic bi sucum gunahim yokken.acilan varmi

Bahar
Bahar
5 yıl önce
Reply to  Meryem

Bizde ayni durumdayız ve ne kadar sürecek bilmiyoruz, hiç bir suçumuz yokken pasaportlar iptal oldu, çok zor durumdayız yardım edin lütfen

Adalet
Adalet
5 yıl önce

son durumlar nolduki, biraz adalet sağlandımı yoksa yine alamıyormuyuz pasaportları

Suleyman
Suleyman
5 yıl önce
Reply to  Adalet

Saglansin artik diye bekliyoruz. Birkac gun dendi, 1 hafta oldu. Hala ses seda yok.

Süleyman
Süleyman
5 yıl önce

Şöyle bir tavsiyem var. Bugün itibariyle artık tahditler kalkmaya başlar. Nüfusa gidip şerhin kalktıgını görenler detaylı olarak bilgiyi paylaşabilir mi? Kategorileri öğreniriz. Örnek : İhraç / eş / soruşturma var / 9 temmuz 16.30da açılmış görünür. Ya da İhraç yok / kendim / soruşturma yok / 9 temmuz 16.15te gittim açılmış görünüyor gibi.

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce
Reply to  Süleyman

pasaport tahditiniz kaldırılmış mı.İl nüfusa mı gittiniz.

Süleyman
Süleyman
5 yıl önce
Reply to  Mehmet

Yok gitmedim henüz. Ama kontrolller nüfustan yapılacak

Ceren
Ceren
5 yıl önce
Reply to  Süleyman

bu fikir güzel. paylaşalım lütfen, yardımcı olur bu herkese. acaba bu tahdit kaldırılmış mıdır? ne zaman gidip sormalı? randevu almamıza gerek var mı?

candan
candan
5 yıl önce

pasaport engeli kalkacakmış arkadaşlar. gözümüz aydın

Baran
Baran
5 yıl önce
Reply to  candan

2 sene suçum yokken süründürdüler. pasaport vermemek nedir. 180bin kişiyi mağdur etmişler.

Can
Can
5 yıl önce

Hakkında adli soruşturma olup olmadığını İstanbul Adliyesi veya başka yere dilekçe ile sorup bilgi alabilen oldu mu?

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce
Reply to  Can

Sistemlerinden bakıyorlar ancak evrak vermiyorlar.Ayrıca 81 il de herhangibir adliyede soruşturma açılmış olabilir dediler.İstanbulda hem kartal hem çağlayana gitmelisiniz.

Selim
Selim
5 yıl önce
Reply to  Can

Ankara için adliyede en az 4-5 yere gittim. Hayatımda hiç işimin olmadığı, gitmediğim yerlerdi. Benim denetimli serbestlik bürosunda ne işim var, anayasal suçlar büroda ne işim olur. kapı kapı gidip sordum, sözlü olarak soruşturmamın olmadığını söylediler. Emniyetten öğren demişlerdi (nüfusa geçmeden önce), emniyet bizimle ilgisi yok demişti. Bu arada emniyete , bimere, ciğere vs yazılan dilekçelere ya cevap vermiyorlar ya da “cevap veremeyiz bilgi edinme dışı” diye cevap veriyorlar. bu arada adli sicil kaydım da temiz. Bizi böyle haksız yere saçma bir sistemin içine sokanların Allah belasını versin.

Adem
Adem
5 yıl önce

arkadaşlar temmuza girdik. umarım hakkınımızda en güzel şeyler olur ve bu kadar çektiğimiz çilenin sonunan geliriz. daha fazla uğraştırmazlar umarım. ama emin olun öyle bir ah aldılar ki. garip vatandaşa zulm ettiler resmen. elbet Allah büyüktür.

Hasan
Hasan
5 yıl önce

umarım ohal kalkalar ve umarım pasaportumuzu alırız, hakkımda soruşturma dahi açılmadı

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce
Reply to  Hasan

Bugün Anayasa mahkemesi ohal sonrası khk ların iptaline yönelik başvuruyu red etti.Buda şu demek ohal kalksa bile khk’ları yasalaştı ve uygulamaları devam edecek.En fazla pasaportların iptal sebebini yani şüphenin nedenini belki öğrenebiliriz.İşimiz zor..

Hasan
Hasan
5 yıl önce
Reply to  Mehmet

haydaaaa, ya ne saçma bi durum. Vallahi de billahi de suçum yok, davam da yok, böyle rezillik olur mu kardeşim. sebebini öğrenemiyorduk, şimdi sebebini öğrenebilirsek davalarla mı uğraşacağız yani. kimler yönetiyor bizi, yazıklar olsun.

Meryem
Meryem
5 yıl önce

Bana ne zaman pasaport verecekler ya

Deli Hasan
Deli Hasan
5 yıl önce

ne çektim beee. ne olduğun belli değil, bizi hapis edip koydular. bosuna aylarca bekledik. yurtdışına çıkamıyoruz bee. Hakkımı helal etmiyorum

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce

Ohal’in kalkması durumunda hakkında dava veya soruşturma olmayan ancak pasaportu iptal edilenlerin,pasaport iptali otomatikmen kalkar mı?

Nedrin
Nedrin
5 yıl önce
Reply to  Mehmet

Otomatikmen kalkma, cat diye sistemden acildi gibi bisey olmaz. Ama sahsi tahminim, gerekli yazialr hazirlanir, mesela tum magdurlar 1 ay icinde pasaportunu alir. Umarim yanilmam.

Cenk
Cenk
5 yıl önce
Reply to  Mehmet

Otomatikman keserler ama, açmaya gelince burnundan getirler. Gerçi belli olmaz belki insafa gelirler 2 senedir çektiğimiz eziyet yetmedi. Dava açmaya gerek kalmadan umarım bu sorunu çözerler. eğer Ohal uzatılırsa ve pasaportumu vermezlerse ben dava açacam.

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce
Reply to  Cenk

İdari dava süresi 2 ay diye biliyorum.

Cenk
Cenk
5 yıl önce
Reply to  Mehmet

ben yine de şansımı deneyeceğim. çünkü ohal diyip oylayıp duruyorlar bilgi de vermiyorlar. Hem ohal kalkarsa bu yeni bir gelişme niteliğinde olacağından 2 ay daha yeni bir süremiz olur düşüncesindeyim. Ama bu haksızlık temmuzda bitmezse ben ne olursa olsun dava açacam. sonuçta suçum bile yok. Ama Ohal uzatılmayacak galiba

Gülay
Gülay
5 yıl önce
Reply to  Cenk

Yok Ohal işi bitti artık. 19 Temmuz bile beklenmeyebilir. Beklense de artık uzatılması imkansız. Mağduriyetlerin giderilme zamank gelsin artık, yazıktır. Herkesin ne hikayeleri var, hiç suçu olmadan hem de birçoğu. Artık bekliyoruz pasaportları.

Cenk
Cenk
5 yıl önce
Reply to  Gülay

Bunların hepsi yalancı. MHP açıklama yapmış, OHAL kalkmamalı diye. Gerçekten yazıklar olsun. dediğiniz gibi suçu olmayan niceleri var. yazık. ben pasaportumu alırsam gidecem herhangi bir yere ve ülkeye dönmeyi hiiiç ama hiiçç düşünmüyorum

Gulay
Gulay
5 yıl önce
Reply to  Cenk

MHP secimden once de surmeli diyordu ki. Yeni bi konu degil o. Ohal 19unda uzatilmayacak gibi duruyor. Terorle mucadele hep vardi bu topraklarda maalesef, ohalden sonra da devam edecektir. Ama bizim gibi magdurlar acisindan artik ohal kalkiyor gibi goruyorum.

Gulay
Gulay
5 yıl önce
Reply to  Gulay

Duzeltme, teror hep vardi maalesef, mucadelesi de ondan. Fetocu itlerin de, pkknin de kokunu kazimaya devam, ama masum vatandasin hakkini yemeyi artik birakin lutfen. OHAL bitsin. Insanlar nedenini bile bilmeden pasaportsuz kaliyor, hele yurtdisindakiler (zaten orda yasayanlar) cok ama cok magdur.

Gulay
Gulay
5 yıl önce
Reply to  Gulay

http://www.internethaber.com/ohal-kalkinca-neler-degisecek-iki-fakli-gorus-1884069h.htm

Ersan Sen Ohal kalksa da pasaport iptalleri kalkmaz diyor ☹

Cenk
Cenk
5 yıl önce
Reply to  Gulay

Yukarıda da belirtmiştim. Otomatikman engellerler ama açmaya gelince insanının burnundan getirler. İşte adalet.!!! Umarım kendiliğinden iptaller kalkar da, beni de davayla uğraştırmazlar. Yazıklar olsun ya, ne hallere düştük, hem de hiç suçumuz yokken.

Meryem
Meryem
5 yıl önce
Reply to  Gulay

nolacak şimdi, ben ne zaman pasaport alırım, eğitim hayatım için önemli bir konuydu

Cenk
Cenk
5 yıl önce
Reply to  Cenk

Sayın Gülay, gerçekten hain olan, suçlu olan çeksin cezasını, sürünsünler hatta. Fakat ben anlamıyorum nice suçsuz insan, ülkeye giriş yapamıyor, ülkedekiler de dışarı çıkış yapamıyor. Kabile devletine döndük resmen. Bir de AF getirmek için uğraşılıyor. anlamış değilim, haksızlıklar ülkesi olduk. Yok ben şunu da gördüm, bir de haksız yere işinden olanlar var. bu kadar zalimlik olmamalı. dediğiniz gibi Terör hep vardı, ama bu yapılanlar halka zulm.

Suleyman
Suleyman
5 yıl önce

Ohal kalkiyor gibi nihayet. Pasaport iptalleri otomatik olarak kalkacak mi? Bilgisi olan avukat arkadaslar var mi?

ceyda
ceyda
5 yıl önce
Reply to  Suleyman

artık ohal kalkmaz gibi geliyor. Avukat değilim ama ohal kalksada pasaport iptali kendiliğinden kalkmaz, süründürüp dururlar

Mehmet
Mehmet
5 yıl önce
Reply to  ceyda

pasaport iptallari ohal khk ları ile yapıldığına göre ohal kalkınca devamlılığı,zaten ohalin devamı gibi bir şey olur.Bu nedenle pasaport iptalinin kalkmaması hukuk dışı olur.Ohal döneminde anayasa böyle bir hak tanıyor hükümete ama oha kalkınca pasaport iptali yut dışı yasağı ancak mahkeme kararı ile olabilir.
Yani bu benim düşüncem ama burası Türkiye tabi.

Baran
Baran
5 yıl önce

Artık halimiz kalmadı, bu zulme karşıyım. Suçsuz insandan ne istiyorsunuz? Suçlulara işlem yapıyorsan yap, benim gibi suçsuzlarla mücadele niye?

Gerçek
Gerçek
5 yıl önce

rezil bir süreç yaşıyoruz. nsanlar bu kadar mağdur edilmez. 8 ilde hal var, utanmadan demokrasi diyorlar

Adalet
Adalet
5 yıl önce

AYNEN AÇIK CEZAEVI OLMUS

Adalet
Adalet
5 yıl önce

tamamen adaletsizlik yazık ya. Eminim banada hiçbirşey olmamış gibi yanlışlıkla yapmışsız diyecekler. Kahretsin

ekram
ekram
5 yıl önce

Şimdiye kadar yukarıdaki maddelerde olmayan; soruşturması, yargılanması, davası olmayan; ama Haklarında bir şekilde ŞÜPHE oluşmuş, elimizin altında dursun, belki lazım olur denilen kişiler. (AO)

O kisi benim 1 yildir yurtdisinda pasaportsuz yasiyorum ne sorusturmam oldu nede iptalin sebebini ogrenebildim. Ayrica 60 gun gectiyse idare mahkemesine de dava acilamiyor konsolosluklar yeni posaport isleme almadiklarindan yeni pasaport verilmemesine de dava acilamiyor.

Adalet
Adalet
5 yıl önce
Reply to  ekram

gelip napacan Türkiyeye. Adaletsiz bir ülke olduk. bence hiiiic gelme

ekram
ekram
5 yıl önce
Reply to  Adalet

Ailem, sevdiklerim olmasa sadece pasaportumu degil kimligimi de verirdim.

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  ekram

Erkam selamlar. Ayni durumdayim seninle. Idare mahkemesine dava actim, karar lehime cikti. Simdi burokrasisi uzun ayagina geciktirmeye devam ettikelri mahkeme kararinin uygulanmasini bekliyorum. Eger arada Bimer Cimer vs yazdiysan konuyu 60 gun her basvurudan sonra sifirlanir. Bu sekilde 5 seneye kadar uzatabilirsin idari dava acma suresini. Bilgine.

Sinan
Sinan
5 yıl önce
Reply to  Murat

Selam. Davanızın konusu Sadece Pasaportla mı ilgiliydi? Kaç ay sürdü sonuçlanması? ne zaman davayı açtınız? Cevap verirseniz sevinirim.

EDA
EDA
5 yıl önce
Reply to  Murat

bende merak ediyorum bu konuyu, biraz detay verseniz, kaç gün sürdü bu dava

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  EDA

Dava 6 ay surdu toplam. Ama az once istinaf mahkemesinden itiraz esasi gorusulmeden once yurutmenin durudulmasi cikti. Yani nufus mudurlugu 2 ay oyala oyalaya simdi 2 ay daha kazandi acikca suc isleyerek. Sadece pasaport konusunda evet. Yukaridaki 7 nolu vatandaslardan biriyim, yurtdisinda yasayan, hayati boyunca fetocu itlerle mucadele etmis ama simdi nedense kendisi perisan olmus olan..

Sinan
Sinan
5 yıl önce
Reply to  Murat

Murat, senden ve bu siteyi açandan Allah razı olsun. Sağol, ben de gidip dava açacam, hatta tüm mağdurlar açsın, susmayın !!! zaten mağdursunuz gidin idare mahkemesine bi dilekçe verin. Nüfus oyalasa da sen iptal kararı almışsın zaten.ben de 7. maddedeyim. kahretsin beni buldu. peki acaba 2-3 ayda sonuçlanmazdı bu mahkeme acaba

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  Sinan

Bölge idareye edilen itirazın sonucunu da beklemem gerekiyor işte, yani toplam süreç maalesef 8-9 ayı buluyor 🙁 İnanılmaz süreler. Bence açın dava, muhtemelen OHAL kalkar zaten daha Temmuz ayında ve bu dertler biter ama ya bitmezse diye düşünerek mahkeme süreci arkadan ilerlesin derim.

EDA
EDA
5 yıl önce
Reply to  Murat

sağol Murat Bey, OHAL kalkmaz, seçime bile ohal ile giriliyor. Ama seçimler geliyor, başka biri gelirse kaldırır. uzun sürsede hakkınızı aramışınız ne güzel. şu düştüğümüz duruma bakın, suçsuzuz diye dava açacaz.

Baran
Baran
5 yıl önce
Reply to  Murat

Adalet süreci işliyormu ülkede ya. Mahkemeye verip olumlu yanıt alabiliyormuyuz. Adalet olsa ohal olmazdı. ohal varsada garip kişileri etkilemezdi.

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  Baran

@Baran, mahkemelere güvenmemezlik asla yapmayın. Keyfi uygulamaları idareler, yani devletin bürokratları yapıyor, hakimler hala sağduyulu kararlar verebiliyor. @Eda, iktdarin amacının seçime OHALle gitmek oldugu kanısındayım, tekrar seçilirlerse mecburen hızlıca restorasyon dönemi başlatacaklar yoksa ekonominin hali ortada. Hiçbirşeyle alakası olmayan binlerce insanın, binlerce hayatın umudunun yükselen döviz sebebiyle OHALin kalkacak olmasına bağlaması da oldukça acı tabi. Umarım seçilmezler, zaten sevmezdim bu iktidarı, şu sorun boyunca gördüğüm yaşadığım olayları da düşünüp, ömrüm boyunca bu fetocu itlerlere karşı verdiğim mücadeleyi de düşününce iyice tiksinir hale geldim kendilerinden. İşin kötüsü biri iftirayı atıyor, yurtdışında yaşasan bile farketmez hemen pasaport iptal ediliyor. Sonra bir araştırma… daha fazla »

EDA
EDA
5 yıl önce
Reply to  Murat

Murat Bey, ben kaldırılacağı konusundan pek öyle düşünmüyorum. OHALe yurtiçi yurtdışı herkes tepkili, seçime bile ülkenin itibarını düşünmeden OHAL altında giriliyor. Bu yönetim seçilirse OHALi en az 2 sene daha kaldırmaz. Bir yerden sonra Ohali kaldırsan bile ekonomi toparlanamayacak. Bakın mesela: Merkez bankası geç kaldıkça, alınan tedbirler dövizde etkisini çok az gösterdi. Tek umudum 24 haziran. Yoksa bu haksızlık uzun yıllar sürer. inanamıyorum suçsuz bir insan davalarla uğraşıyor 3-5 yeri gelecek 10 sene sürecek. Çamur at izi kalsın sözünü devlet milletine uygulamamalı

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  EDA

Bu camur at izi kalsin noktasi tamamiyla dogru. Az once ogrendim ki eski yoneticim istifa etmek isteyenleri tehdit ediyormus, giden bikac kisiye arastirilsinlar yazdim MITe bak nasil ugrasiyorlar, size de yazarim demis. Allah da belasini versin boyle adamlarin da ihbara/iftiraya aksiyon alip binlerce alakasiz insani magdur eden devlet aklinin da!

EDA
EDA
5 yıl önce
Reply to  Murat

Eskişehir üniversitesinde de cani katil adam herkesi şikayet ediyormuş. Bu ne ya, 1 dilekçeyle yılların emeğini al, çamur at böyle yönetim olmaz. Tamam dilekçeyi İsleme alırsın ama elinde delil yoksa milleti mağdur etmezsin. Edersen de 10-20 gün mağdur edersin. 700 gün oldu. mağdur çok. iftira atanların Allah cezasını versin

Adalet
Adalet
5 yıl önce
Reply to  ekram

ekram ve murat, biz gitmeye çalışıyoruz siz gelip napacaksınız. Durup dururken pasaportun alınıyor, bir daha verilmiyor, sebebini öğrenemiyorsun. ailenizi sevdiklerinizi de aldırın bence.

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  Adalet

Hocam sevdiğim çok işte sorun orda. Düğünümde 2300 kişi vardı, hepsi can, hangi birini aldırayım 🙂 Vatanımızdır Türkiye, gelip gitmek benim kararımdır, agresifçe her yalana kanıp da sorgulamadan iptal yapan devletin değil. Kaldı ki yurtdışında oturma ve çalışma izniyle çalışan insanlarız ve sahip oldugumuz tek pasaport bu, uzun vadeli etkileri olabilir bu işin kendimiz için de.

Adalet
Adalet
5 yıl önce
Reply to  Murat

Çok ama çok haklısın be usta. düşünebiliyormusun ülkeden çıkamıyorsun, ülkeye giremiyorsun. cumhurbaşkanı bile diyorki bulunduğunuz ülkenin vatandaşlığını alın. 2300 kişiden bir köy kuracam diye hepsini aldırabilirsin, benide aldır (ama pasaportum yok) 🙂

Murat
Murat
5 yıl önce
Reply to  Adalet

Cumhurbaskani cok bos konusuyor. Hayati boyunca bu fetocu itlerle mucadele etmis benim gibi bir suru adam magdur durumda su an. Bilemiyoruz, belki de bu kadar buyuk kaosu yaratan hala fetocu olan mit ya da emniyet birimlerindeki bazi tipler. Ama ne olursa olsun cumhurbaskaninin terorist olmayan tek kisi bile Ohalden etkilenmemistir sozu beni cok rencide etti. Ohal bitsin once kendi hakkimda arastirilmam icin (cunku arastirsalar gorecekler bu itlerle olan mucadelemi omrum boyunca) sonra CB hakkinda suc duyurusunda bulunacagim.

Selim
Selim
5 yıl önce

en 6. ya da 7. maddeye giriyorum galiba. vay halime.

Selim
Selim
5 yıl önce

Ülkeyi bitirdiniz gidin suçlularla uğraşın garibin pasaportundan ne istiyorsunuz. Açık cezaevine gönderdiniz ülkeyi

Faruk
Faruk
5 yıl önce

İsadamiyim,2 ocakta ABD den donuste pasaportuma el koydular!
Buyuk bir soktan sonra,Valilik ohal masasina dilekce verdik bekliyoruz!
Sonra caglayan teror katinda uzun ugraslar sonucu sorusturmamiz oldugunu ve emniyetten cevap gelecegini soylediler!
Sorusturma agustos 2017 de acilmis ama hicbir gelisme yok!
Her hafta gidip teror savciligina dilekce veriyoruz ama umudumuz yok!!
İsadamiyiz ihracat yapiyoruz,amerikada 5 magaza acmistik 100 yapacaktik 2 yil icinde ama olmadi?!
Vatan haini kim?
Magazalari kapatmak zorunda kaldik!
Ailemiz orda biz burdayiz!
Yaziklar olsun!!!

Adalet
Adalet
5 yıl önce
Reply to  Faruk

sizin durum ne oldu merak ettim. umarım halletmiştirsiniz.

Ercan
Ercan
5 yıl önce

Tavsiye film tam yaşadığımız hali anlatıyor. Bu kadar mağdura yazıktır ya