Ankara İstanbul İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Ekonomi soruşturmaları

Son haftalarda döviz ve altın fiyatları ortalama %15-20 arttı.

  • EURO 8TL yi, DOLAR 7TL’yi aştı
  • ALTIN 266,64TL

Sosyal medyaya yasaklar ve incelemeler gelmeye başladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı‘ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca ekonomik güvenliği tehdit eden eylemlerde bulunan kişi ve sosyal medya hesaplarıyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada
“Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik; 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal barışını, iç huzurunu, birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında; bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte, ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında, TCK’nın, bankacılık Kanunu, SPK mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada “İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca ekonomik saldırılara hizmet edere mahiyette her türlü yönlendirici haber, yazılı ve görsel yayın, operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile ekonomik güvenliği tehdit eden eylemlerde bulunan kişilerle soruşturma başlatılmıştır” denildi.

0 0 votes
Article Rating
Takip et
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments